GOŚCINIEC Baćkowski
Stowarzyszenie
im. ks. Romualda Górskiego
Tel.  +48 15 868 62 26

VIII Wyścig Rowerowy o Puchar Świętokrzyskich Pagórków - fotoreportaż

Już po raz ósmy miłośnicy czterech kółek wzięli udział w „Wyścigu Rowerowym o Puchar Świętokrzyskich Pagórków”. Zawody zorganizowane przez Zespół Szkół Publicznych w Baćkowicach i Stowarzyszenie „Gościniec”,odbyły się w sobotę 28 września 2019 r.

Czytaj więcej...

Ludowe pejzaże z gminą Baćkowice w tle, czyli „Gody Modliborzyckie”

29 września 2019 r. w domu weselnym An-Ulka zorganizowana została impreza integracyjna dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Baćkowice. Impreza połączona była z corocznym wręczaniem medalu ks. Romualda Górskiego, ufundowanym i przyznawanym przez stowarzyszenie Gościniec Baćkowski. Tegorocznymi laureatkami medalu zostały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Modliborzyc.

Czytaj więcej...

Podróż w czasie i przestrzeni

Z okazji przypadającej w tym roku 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości Gościniec Baćkowski Stowarzyszenie im. Ks. Romualda Górskiego zaprosiło do Baćkowic rodziny poległych tu legionistów.

Czytaj więcej...

Z lotu ptaka

Nasza Gmina... Miejsca znajome, być może to rodzinny dom, mieszkanie przyjaciół czy rodziny lub okolice i wspomnienia mile spędzonych wakacji... Popatrzmy na nie z lotu ptaka...

Czytaj więcej...

Przyznanie medali

Stowarzyszenie „Gościniec Baćkowski” po raz drugi już przyznało Medale Ks. Romualda Górskiego, doceniając wkład wyróżnionych osobistości w rozwój Gminy Baćkowice. Uroczystość odbyła się dnia 27 listopada 2018 roku w Domu Weselnym An-Ulka.

Czytaj więcej...