GOŚCINIEC Baćkowski
Stowarzyszenie
im. ks. Romualda Górskiego
Tel.  +48 15 868 62 26

VIII Wyścig Rowerowy o Puchar Świętokrzyskich Pagórków

Już po raz ósmy miłośnicy czterech kółek wzięli udział w „Wyścigu Rowerowym o Puchar Świętokrzyskich Pagórków”.  Zawody zorganizowane przez ZSP w Baćkowicach i Stowarzyszenie „Gościniec”,odbyły się w sobotę 28 września. Pięćdziesięciu uczestników zmagało się z pokonaniem trasy wyznaczonej na drodze leśnej Nieskurzów Stary  - Piórków. Uczniowie klas I-III pokonywali dystans 3km;  klas IV-VI  6km; klas VII –VIII  8 km; dorośli 8 km. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli wyścig dostali pamiątkowe medale. Za najlepszy czas przejazdu w każdej kategorii uczestnicy otrzymali statuetkę. W tym roku „Puchar Świętokrzyskich Pagórków” za najlepszy czas przejazdu na trasie 8 km (17 min 47 sek.), otrzymał Adrian Bera.

Zawodnicy, którzy uzyskali najlepszy czas przejazdu w poszczególnych kategoriach to:

  • Klasy I-III:Maja Pierścińska, Kacper Chyc
  • Klasy IV-VI: Luiza Dermanowska, Filip Goraj
  • Klasy VII –VIII:Adrian Bera
  • Dorośli: Anna Karcz, Bartłomiej Wilk (wikary parafii Baćkowice).

Podobnie jak w latach ubiegłych zawodom towarzyszyła wspaniała atmosfera i sportowa rywalizacja. Najmłodszych uczestników wspomagał na trasie Pan Rafał Zdziebło, któremu serdecznie dziękujemy. Sędzią głównym zawodów była Pani Marzena Krawczyk, sędzią pomocniczym Pani Agnieszka Gierada. Pyszne kiełbaski serwował Pan Mariusz Chodała.
Pan Marek Borkowski posiadający uprawnienia ratownika medycznego zapoznał uczestników wydarzenia z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wytrwałość i wolę walki oraz poruszającą radość na mecie. Rodzicom za obecność i pomoc, Nadleśnictwu Łagów za współpracę. Zakup medali, statuetek, pucharu oraz catering sfinansowało Stowarzyszenie „Gościniec”. Nad całością czuwała pani Ewa Stępień.